Rejestrator GPS

Rejestrator GPS to niewielkie urządzenie, wykorzystujące system satelitarny, które pozwala na rejestrowanie przejechanych tras. Zainstalowanie w samochodzie rejestratora pozwala uzyskać aktualny dostęp do jego położenia na mapie cyfrowej oraz historii przejechanych odcinków. Ułatwia wytyczanie i śledzenie tras oraz ich optymalizację. Zapewnia również bezpieczeństwo właścicielowi pojazdów i kierowcom oraz może chronić przed kradzieżą.

Jak działa rejestrator GPS?

Rejestrator GPS (rejestrator trasy jazdy) opiera swoje działanie na technologii satelitarnej, której początki sięgają 1973 roku. Urządzenia z modułem GPS mierzą czas dotarcia sygnału radiowego wysyłanego z satelity do odbiornika. Precyzyjny czas wysłania sygnału oraz prędkość fali elektromagnetycznej pozwalają na dokładne wyliczenie odległości dzielącej odbiornik od satelity. W sygnale GPS zawarte są informacje o tzw. almanachach (układ satelitów na niebie), ich teoretycznej drodze po orbicie oraz odchyleniach od tej drogi (tzw. efemeryda). Rejestrator GPS aktualizuje dane we wbudowanej pamięci i na tej podstawie określa odległość obiektu (pojazdu) od satelitów nadających sygnał. To pozwala ustalić współrzędne geograficzne (szerokość i długość geograficzna, wysokość n.p.m.). Dzięki danym o położeniu, w pamięci rejestratora może zostać zapisana przejechana trasa.

Rejestratory GPS od ASNET – dlaczego warto je zainstalować?

Oferujemy montaż, nadzór techniczny oraz serwis rejestratorów GPS w pojazdach ciężarowych, dostawczych, komunalnych i osobowych, maszynach rolniczych oraz budowlanych. Instalacja rejestratorów w Twojej służbowej flocie pozwoli włączyć wszystkie pojazdy do systemu oraz dodać je do całodobowej bazy monitoringu GPS, nad którą czuwają nasi dyżurni operatorzy. Dzięki temu zyskasz informacje o aktualnym położeniu każdego pojazdu oraz przejechanej przez niego trasie.

Instalacja rejestratora tras od ASNET nie zobowiązuje Cię do korzystania z konkretnych usług zawartych w pakiecie – możesz je dowolnie dobierać i modyfikować. To pozwoli Ci dopasować czujniki i funkcje do aktualnych potrzeb firmy. Nasze mapy pozwolą Ci bezpiecznie dotrzeć do celu podróży (trasy obejmują Europę i cały świat). Całodobowe Centrum Monitoringu przekaże Ci informację o niepokojących sygnałach (m.in. próbie uruchomienia pojazdu przez nieuprawnionego użytkownika). W razie jakichkolwiek problemów technicznych z rejestratorem, możesz skorzystać z usług naszego mobilnego serwisu technicznego.

Za pomocą wygodnego panelu, dostępnego z poziomu komputera lub aplikacji online, możesz wytyczać i śledzić trasy przejazdów oraz zyskać dostęp do szczegółowych raportów na temat ekonomiczności i stylu jazdy kierowców (zużycie paliwa, prędkość itp.). To pozwoli Ci minimalizować koszty działalności i sprawnie zarządzać firmową flotą.

Zainteresowany? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i umów instalację rejestratora GPS w swojej służbowej flocie.


Zostaw kontakt, skontaktujemy się z Tobą.Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie i przetwarzanie danych.

Masz pytania?

Sprawdź referencje od naszych wieloletnich kontrahentów, którzy już wdrożyli system monitorowania pojazdów we własnej flocie. Dotrzymaj kroku konkurencji i skontaktuj się z nami, aby poznać nasze rozwiązania dotyczące sposobów monitorowania pracy pojazdów i kierowców przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych łączących monitoring GPS i transmisję danych przez internet.