System GPS w ciągniku i maszynach rolniczych. Przyszłość rolnictwa na wyciągnięcie ręki

System GPS w ciągniku i maszynach rolniczych. Przyszłość rolnictwa na wyciągnięcie ręki

Specjalistyczne systemy GPS kojarzone są najczęściej ze środowiskiem sektora prywatnego, transportowego, a także lotnictwa oraz żeglugi morskiej. Jednak to profesjonalne narzędzie stanowi jednocześnie ogromne wsparcie w odpowiednim zarządzaniu taboru rolniczego. W jaki sposób? Bieżąca publikacja dedykowana jest wszystkim przedstawicielom rolnictwa, którzy pragną zmaksymalizować efektywność wykorzystywanej floty i zoptymalizować harmonogram zbliżających się prac polowych lub produkcyjnych. Zapraszamy do lektury!

Bezpieczeństwo sprzętu dzięki rejestratorom GPS

Maszyny rolnicze stanowią niezbędne narzędzie pracy, które gwarantuje sprawną i terminową realizację zadań, a w efekcie – rentowność prowadzonego gospodarstwa. Może się wydawać, że ten rodzaj floty nie jest zagrożony haniebnymi praktykami, a sama próba kradzieży jest w tym przypadku znacznie utrudniona. Niestety, ten rodzaj przekonań może być bardzo zwodniczy!

Doskonale udowadniają to statystyki zaprezentowane przez ekspertów Komendy Głównej Policji. Według zgromadzonych danych tylko w 2021 roku dokonano 1154 grabieży wszelkiego rodzaju ciągników oraz maszyn rolniczych. Tak ogromna skala malwersacji dowodzi, że problem jest realny i dotyczy wszystkich ambasadorów sektora rolniczego. Jak temu zapobiec?

Odpowiedzią jest właśnie specjalistyczny system GPS! Nieustanne nadzorowanie floty skutecznie zabezpiecza wyposażenie, którego wartość liczona jest najczęściej w setkach tysięcy złotych. Jednak to dopiero początek wszystkich benefitów wynikających z systemu GPS.

Monitoring GPS to precyzja każdego hektara

Pomimo tego, że gospodarstwa rolne bazują na ogromnej powierzchni, precyzja działania jest tutaj kluczowa. Co to oznacza w praktyce?

System GPS pozwala na niezwykle dokładne monitorowanie wszystkich maszyn rolniczych, co przekłada się na wydajność działań. Tylko wtedy eksploatowane urządzenia gwarantują pełen zakres funkcjonalności, redukując nakładanie się sektorów wykonywanej pracy lub likwidując wolne przestrzenie. Wspomniane wyzwania wynikają właśnie z braku czytelnego podglądu.

Co więcej, taki atut jest szczególnie ważny w kontekście stosowanych środków i nawozów. Dokładne śledzenie już zrealizowanych czynności zapewnia zmniejszenie zużycia wykorzystywanych pestycydów, a to powoduje widoczne oszczędności dla magazynowanych zapasów oraz samych wydatków przeznaczonych na ten cel. Jak widać, instalacja systemu GPS jest inwestycją, której koszt szybko ulega rekompensacie.

Czas to pieniądz – poznaj korzyści lokalizatora GPS

Kolejną przewagą posiadania inteligentnego systemu GPS jest możliwość wyciągania wniosków. Nawigacja nie ogranicza się wyłącznie do aktualizacji położenie danego pojazdu – to jedynie niewielka część prawdziwych walorów opisywanej dzisiaj technologii.

Prawdziwa siła i potencjał skrywa się bowiem w opcji generowania obszernych oraz rozbudowanych raportów. To właśnie ten element technologii dostarcza bardzo ważnych, lecz niezwykle często bagatelizowanych informacji. Dlaczego?

Wszelkie komunikaty geoporzestrzenne, pozyskiwane wprost z lokalizatora GPS, stanowią kolejną możliwość do usprawnienia dotychczasowej strategii działania. Osoby zarządzające mogą wówczas odpowiednio zaplanować i zaprojektować efektywny model działania na kolejne dni, a nawet tygodnie.

Taka jakość obsługi eliminuje wszelki przestoje i momenty chaosu lub niepewności, które z pewnością generują spore straty dla każdego gospodarstwa rolnego. To umiejętność zarządzania czasem jest kolejnym wskaźnikiem, który zapewnia wartość dodaną w warunkach rolnych.

Samo planowanie to jednak nie wszystko. Rejestrator GPS udostępnia szereg wartościowych danych na temat dominującego stylu i charakteru realizowanych zadań. Tego typu atut pozwala wyeliminować lub zdecydowanie ograniczyć niewłaściwe praktyki, które do tej pory umykały uwadze zaangażowanych pracowników.

Dodatkowo, wygenerowane w ten sposób informacje gwarantują dopasowanie modelu działania do indywidualnych i bieżących warunków. Troska o detale i niuanse gwarantują optymalizację produkcji, bez względu na dominujące okoliczności.

Elastyczność sektora rolniczego a możliwości systemu GPS dla rolnictwa

Na koniec warto wspomnieć również o kwestii wszechstronności i plastyczności stosowanych urządzeń. Nieprzewidywalność i niedostępność, którymi charakteryzuje się obszar działania maszyn rolniczych, wymaga zatem niezawodności.

Profesjonalny system GPS dla pojazdów i maszyn rolniczych wyróżnia się solidnością, a przede wszystkim- bezawaryjnością funkcjonowania. Technologia oferuje równocześnie łatwość integracji z innymi aplikacjami, dzięki czemu użytkownik otrzymuje do swej dyspozycji prawdziwe centrum zarządzania całym taborem gospodarstwa rolnego.

W konsekwencji usprawnia to samo dysponowanie sprzętem, ale także zarządzanie i organizowanie niezbędnych serwisów oraz czynności naprawczych. Specjalistyczny system GPS nie ogranicza się do jednego sektora działań, dostarczając benefitów na każdym etapie realizacji poszczególnych aktywności!

Ocena artykułu: 5/5

No comments