Kontakt
Monitoring GPS a kontrola pracy kierowców

Monitoring GPS
a kontrola pracy kierowców

2024-10-24
Czas czytania: 2 min
Ocena: 5/5
Autor: admin

Jednym z najważniejszych elementów zarządzania flotą samochodową jest kontrola pracy kierowców. Obecnie w jej przeprowadzaniu wydatnie pomagają nowoczesne technologie. Zdecydowanie warto postawić na dobry system GPS.

Skrót GPS większości z nas kojarzy się głównie z nawigacją, pomagającą sprawnie znaleźć najlepszą drogę. Jest to skojarzenie trafne, lecz system ten ma o wiele więcej możliwości i zastosowań, niż tylko wytyczanie i śledzenie trasy pokonywanej przez pieszego lub pojazd. Umożliwia między innymi kontrolę pracy kierowców floty.

System monitorowania pojazdów – możliwości

Dzięki systemowi monitorowania pojazdów osoby zarządzające flotą mają możliwość precyzyjnego określenia aktualnej lokalizacji samochodów, a także kontrolowania wielu parametrów eksploatacyjnych. Jest to po prostu stały nadzór aut, do którego służą dane przysłane przez lokalizator GPS, zamontowany w każdym pojeździe wchodzącym w skład floty. Można nie tylko śledzić poszczególne samochody w czasie rzeczywistym, ale też pozyskać pełną wiedzę na temat historii przejazdów,osiąganych prędkości (kontrola zgodności pracy kierowcy z przepisami ruchu drogowego) oraz poziomu zużycia paliwa. Wszystkie te dane zbierane są w oparciu o cechujące się ogromnie wysokim poziomem precyzji mapy cyfrowe, za sprawą których można śledzić konkretne pojazdy z bardzo dużą dokładnością.

Mapy obejmują cały świat, są nader czytelne i dostępne przez całą dobę. Uaktualnienie danych następuje co minimum sześćdziesiąt sekund, toteż żadna nieprzewidziana zmiana trasy nie ujdzie uwagi osoby kontrolującej przejazd. Bezpośrednio z poziomu mapy dostępne są również szczegółowe informacje o stanie pojazdu. Powiadomienia o nieprzewidzianych sytuacjach, które wcześniej ustalono jako ważne z punktu widzenia zarządzania flotą, wysyłane są drogą mailową lub SMS-em. Poza tym, system automatycznie generuje szczegółowe raporty ze stanu aut, które można ze sobą zestawiać, aby łatwo określać problematyczne obszary. Z kolei szczegółowe analizy pozwalają dokładnie sprawdzić eksploatację samochodu.

Monitoring GPS – korzyści

Wskazane wyżej możliwości kontrolne systemu monitorowania pojazdów GPS przekładają się na wymierne korzyści dla przedsiębiorstwa. Zaliczają się do nich: efektywne zarządzanie flotą pojazdówoptymalizacja kosztówoszczędności czasu (usprawnienie czynności związanych z zarządzaniem), kontrola przebiegów i ograniczanie tych zbędnych poprzez wybór najkorzystniejszej trasy, ochrona pojazdów oraz właściwe wykorzystanie zasobów. Szczególne wsparcie w tym zakresie oferują przejrzyste i dokładne raporty, które ogromnie pomagają w analizowaniu danych i pozwalają ocenić wydajność oraz efektywność pracy, co oczywiście przekłada się na skuteczne zarządzanie celami prowadzonej działalności biznesowej.

Co ważne, monitoring GPS działanie nie tylko w Polsce i Europie, ale pozwala na śledzenie aut praktycznie na całym świecie. Może zostać z powodzeniem wykorzystany zarówno przez małe, jak i średnie oraz większe firmy. System lokalizacyjny stanowi wspaniałe wsparcie dla kadry zarządzającej flotami pojazdów, ale przy jego pomocy jak najbardziej da się nadzorować pojedyncze auta służbowe bądź prywatne. Jego zalety z pewnością docenią również kierowcy, którym system ten pomóc może w poradzeniu sobie z trudną sytuacją na drodze.

Zamów wycenę

    Mateusz Kowalski
    Autor

    Mateusz Kowalski

    Ekspert ds. monitoringu GPS

    Mateusz to doświadczony specjalista w dziedzinie monitoringu flot pojazdów, z ponad 7-letnią praktyką w branży. Na blogu Asnet GPS Monitoring regularnie dzieli się swoją wiedzą o najnowszych technologiach GPS, efektywnym zarządzaniu flotą oraz innowacyjnych narzędziach, które wspierają codzienne działania firm transportowych. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki i aktualne informacje, które pomagają optymalizować procesy w firmach każdej wielkości.